top of page
                                                  Доступні ліки

      1 квітня 2017 року в нашому місті стартує Урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

      Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

      Смертність від серцево-судинних хвороб складає понад 60% від загальної смертності населення в нашому місті та є основною причиною захворюваності та інвалідності. Відповідно до статистичних даних за 2016 рік, на діабет ІІ типу страждає 1,9 тисяч громадян міста. Хворих на бронхіальну астму зареєстровано 488 осіб, здебільшого, це діти та молодь.

      Програма запускається 1 квітня 2017 року. Аптеки на добровільних умовах підписують договір з місцевими органами влади та стають учасниками програми. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. На 2017 рік Уряд виділив 500 млн гривень.

      До програми реімбурсації входять 21 лікарський засіб (міжнародна непатентована назва (діюча речовина)).

      СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

 - Аміодарон ( Amiodarone)

 - Амлодипін (Amlodipine)

 - Атенолол (Atenolol)

 - Верапаміл (Verapamil)

 - Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)

 - Спіронолактон (Spironolactone)

 - Фурасемід (Furosemide)

 - Дигоксин (Digoxin)

 - Еналаприл (Enalapril)

 - Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)

 - Карведілол (Carvedilol)

 - Клопідогрель (Clopidogrel)

 - Метопролол (Metoprolol)

 - Нітрогліцерін (Glyceryl trinitrate)

 - Симвастатин (Simvastatin)

 - Бісопролол (Bisoprolol)

      БРОНХІАЛЬНА АСТМА:

 - Беклометазон (Beclometasone)

 - Будесонід (Budesonide)

 - Сальбутамол (Salbutamol)

      ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

 - Метформін (Metformin)

 - Гліклазид (Gliclazide)

      Для того щоб отримати безкоштовні ліки необхідно:

1. Звернутися до сімейного лікаря амбулаторії Центру первинної медичної допомоги за місцем проживання та отримати правильно виписаний рецепт.

2. Завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки». Це може бути будь-яка аптека, що підписала договір з місцевим ограном влади.

3. Отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом. Список аптек згодом буде на сайті міськвиконкому та МОЗ.

         Лікар має виписати пацієнту рецепт на лікарський засіб, який відповідає його стану. Для ефективного використання бюджетних коштів рецепт виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви (МНН) діючої речовини ліків. В аптеці пацієнт може вибрати – отримати найдешевший лікарський засіб безкоштовно, або обрати іншу торгову марку, доплативши певну суму (різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату).

       У кожному аптечному закладі, що бере участь в Урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший генерик (найдешевший препарат) та перелік цін відшкодування.

       Зверніться до свого сімейного лікаря та будьте здорові!

       Відповіді на запитання, які у Вас виникають Ви можете отримати за телефоном гарячої лінії головного лікаря (05693) 7-16-24.

       Головний лікар центру ПМСД Гінкота Л.В.

bottom of page